X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe) Worldwide (English)Worldwide (English)
X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe) Worldwide (English)Worldwide (English)

Yedekleme Sözleşmesi


Hosti̇ng ve Reseller Hizmeti̇

Hosting, reseller ve seo reseller sunucularında donanımdan ya da yazılımlardan kaynaklanabilecek sorunlarda hizmet sahibi kendi yedeğinden sorumludur. Firmamız asla sorumlu değildir.

Yedeklemeler 2 GB’ı aşmamış siteler için geçerlidir. 2 GB üzerindeki siteler yedekleme kapsamı dışında olacağı için firmamız bu sitelerde oluşabilecek sorunlardan asla sorumlu tutulamaz. Müşteri kendi yedeğini almakla yükümlüdür.

Sanal Sunucu Hizmeti

Vds ve vps sunucularda yedekleme sistemi maliyetleri göz önünde bulundurularak firmamız tarafından herhangi bir yedek alınmamaktadır. Fakat müşterilerimizin yedekleme ile ilgili yapılandırma taleplerinde müşteri memnuniyeti açısından destek ekibimiz tarafından gerekli yardım yapılmaktadır. Yedekleme yapılandırılması firmamız tarafından yapılsa da yedeklerin çalışabilirliğinin kontrolü kesinlikle müşteri tarafından yapılmalıdır. Olası bir sorunda firmamız sorumluluk kabul etmemektedir.

Yedekleme hizmeti ücreti mukabil ek hizmet olarak verilmektedir. Sipariş esnasında yedekleme hizmeti seçilmediği takdirde sorumluluk müşteriye aittir. Firmamız hiç bir şekilde sorumluluk kabul etmemektedir, vds ve vps sunucularda müşteri sipariş esnasında 2 türlü yedekleme seçebilmektedir.

İmaj yedekleme: Sunucu müşterinin seçtiği tarihlerde imaj olarak yedeklenir. Bu yedekler haftalık ya da aylık olarak alınarak müşteri adına saklanmaktadır. Bu yedekler hesap bazlı yedek olmayıp sunucu komple yedeğidir. Ancak alınan yedeklerin bir garantisi bulunmamaktadır. İmaj yedeklemesinde olası bir sorunda firmamız sorumlu değildir.

Hesap bazlı yedekleme: Hesap bazlı yedekleme ile müşteri vds sunucusu backup sunucumuza eklenerek whm panelde yedekleme ayarları 3 günlük ya da haftalık olarak ayarlanmaktadır. Bu yedekleme hesap bazlı olduğu için müşteri dilediği zaman herhangi bir sitenin yedeğini talep edebilecektir. Ancak yedeklemede olası bir sorunda firmamız sorumlu değildir.

Yedeklerin kontrolü için müşterilerimize yedek alınan hosting panel bilgisi verilmektedir. Müşterilerimiz kesinlikle yedeklerini kontrol etmekle yükümlüdür. Firmamız olası bir sorunda sorumlu değildir, yedekleme sistemi ekibimiz tarafından yapılandırılmış olsa dahi kontrolü ve yedeklerin çalışabilirliği kullanıcıya aittir.

Fiziksel Sunucu Hizmeti

Kiralanan veya barındırma hizmeti alan fiziksel sunucularda kesinlikle ücretli veya ücretsiz yedek alınmamakta olup tüm yedekleme sorumluluğu sunucuyu kiralayan veya barındıran kullanıcıya aittir, firmamız olası bir durumda kesinlikle sorumluluk kabul etmemektedir.

Ücretli̇ Yedekleme Hizmeti

Ücreti ödenerek alınan yedekler sipariş esnasında 3 - 7 günlük olarak seçilmektedir. Bu yedekler firmamıza ait backup sunucularımızda müşterilerimiz adına saklanmaktadır. Olası bir aksaklıkta müşterilerimiz yedeklerini talep edebilirler, yedekleme hizmeti alan müşteri, 1 ay içerisinde maksimum 10 defa yedeklerden geri dönüş talep edebilir, alınan yedekler sunucu bazında full backup olarak alındığı için yedeklerin bozuk olması ya da sitenin bozuk anında yedek alınması durumunda firmamız sorumlu değildir.

Ödeme süresi 7 gün geçen hesaplar sunuculardan silinmektedir. Bu sebeple ödeme süresi geçen ve silinen hesapların alınan yedekleri dahil sunuculardan silineceği için, hizmet süresi sonunda müşteriler kesinlikle yedek talep edemezler. Bu sebepten olası bir mağduriyette firmamız kesinlikle sorumlu tutulamaz.

Powered by WISECP
Giriş Yap Kayıt Ol
Top