X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe) Worldwide (English)Worldwide (English)
X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe) Worldwide (English)Worldwide (English)

 

Reseller Hesabı üzerinden cpanel kullanıcı şifresi değiştirme nasıl yapılır ?

 

cPanel reseller hesabı sahipleri, alt müşterilerinin cPanel ve FTP şifrelerini yönetmek ve gerektiğinde değiştirmek için genellikle kullanıcı dostu bir araç setine sahiptirler. İşte cPanel reseller hesabınız üzerinden cPanel ve FTP şifrelerini değiştirmenin adımları:

 

  1. WHM Panel'e Giriş Yapın

 

Öncelikle, WHM reseller hesabınızın kontrol paneline giriş yapın. Bunun için tarayıcınızın adres çubuğuna "https://cp1.vrege.com:2087" yazın ve ardından kullanıcı adı ve şifrenizi girerek oturum açın.2. Müşteri Hesabını Seçin:

 

cPanel reseller hesabınız üzerinden müşterinin cPanel veya FTP şifresini değiştirmek istiyorsanız, öncelikle ilgili müşteri hesabını seçmelisiniz. "Hesaplar" veya "Müşteri Hesapları" gibi bir bölümde, şifresini değiştirmek istediğiniz müşteri hesabını bulun ve tıklayın.

 

 

3. Şifreleri Sıfırlama Seçeneğini Bulun:

 

 

Müşteri hesabını seçtikten sonra, genellikle "Şifreyi Sıfırla" veya "Şifreyi Değiştir" gibi bir seçenek bulunur. Bu seçeneği tıklayarak şifre değiştirme işlemine başlayabilirsiniz.

 

 

 

4. Yeni Şifreyi Belirleyin :

 

Şifre sıfırlama veya değiştirme işlemi için cPanel size genellikle yeni bir şifre belirleme alanı sağlar. Güvenli ve karmaşık bir şifre oluşturun ve gerekli kutulara bu şifreyi girin.

 

5. Değişiklikleri Kaydedin :

 

Yeni şifreyi belirledikten sonra, genellikle "Değişiklikleri Kaydet" veya "Tamam" gibi bir düğmeye tıklayarak işlemi tamamlayabilirsiniz. Bu, sizin cPanel veya FTP şifrenizi güncelleyecektir.

 

cPanel reseller hesabınız üzerinden müşterilerinizin veya sizin cPanel ve FTP şifrelerini değiştirmek oldukça basittir. Yukarıdaki adımları izleyerek, müşterilerinizin güvenliğini sağlayabilir ve şifre değişikliklerini sorunsuz bir şekilde yönetebilirsiniz.

 

Powered by WISECP
Giriş Yap Kayıt Ol
Top